رد کردن لینک ها

مراسم نکوداشت جایگاه علمی حضرت آیت الله مصباح یزدی برگزار شد.

مراسم نکوداشت جایگاه علمی حضرت آیت الله مصباح یزدی با حضور انجمن روانشناسی اسلامی و انجمن تعلیم و تربیت برگزار شد.

 

این مراسم که توسط انجمن های علمی حوزه با همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام قم برنامه ریزی شده بود، با حمایت انجمن های علمی کار خود را از روز شنبه ۱۸بهمن ۱۳۹۹ به مدت پنج روز آغاز کرد.
🔸در این مراسم، بعد از قرائت قرآن توسط قاری بین‌المللی، ابتدا دکتر بی ریا از شاگردان علامه و آیت الله بهجت و فارغ التحصیل دانشگاه هوستون آمریکا سخنان خود را پیرامون ابعاد روانشناختی شخصیت علامه مصباح آغاز کردند.

 

🔸بعد از آن دکتر زارعان از شاگردان علامه و فارغ التحصیل دانشگاه مک گیل کانادا ، سخنان خود را پیرامون رویکرد تربیتی آیت الله مصباح در زندگی فردی و اجتماعی ایراد کردند.


🔸سپس دکتر شجاعی از شاگردان آیت الله مصباح و فارغ التحصیل موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی، در مورد دیدگاه های روانشناختی علامه مصباح سخنرانی کردند.


🔸در پایان دکتر شاملی از شاگردان علامه و فارغ التحصیل دانشگاه مک گیل کانادا نظریه هرم روانی آدمی برگرفته از دیدگاه آیت الله مصباح را ارائه نمودند.
همه اساتید اذعان داشتند که در این وقت کم تنها به قطره ای از خدمات ایت الله مصباح به اسلامی سازی علوم انسانی توانستند اشاره کنند.

 


در پایان جلسه دکتر شاملی با ذکر مصائب امام حسین علیه السلام جلسه را پایان داده و ثواب آن را به روح استاد فرزانه آیت الله مصباح یزدی رحمت الله علیه اهدا نمودند.

 

با تشکر 🌺
انجمن روانشناسی اسلامی

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه